21 Temmuz 2014 Pazartesi

Profesyonel Prova Mankeni.

PROVA MANKEN

Moda Dünyası'nın belirleyicisi olan Paris şehri , yılın renklerini kumaş , deri ve garnilerini bir araya getirerek yılın renk ve modelerini modacıların elinin altında olmazsa olmazı olan Profesyonel Prova Mankenler'i modacıların en büyük destekcileri konumundadır.  

http://www.provamanken.com
İLETİŞİM:05543415140  "Prova manken özeliklerinin tüm detaylarını sorabilir ve sipariş verebilirsiniz".


Prova Manken nedir?

Canlı mankenin ölçü , boy ve gustosu ile tüm özelliklerinin fiberglass malzemesi ile canlı manken silüeti getirilerek , modacıların üzerlerinde model uygulamaları oluşturdukları canlı mankende prova yapıyormuşcasına yapılan tüm çalışmalara Prova Manken diyoruz.
Prova Manken'i Nasıl Oluşur?

Prova Manken'i için canlı manken ölçülerini ve silüetinin aynısının fiberglass malzemesini kullanarak canlı manken ölçü orantısını ve formunu fiberglass malzemesi ile silüeti ortaya çıkararak Prova Manken'i oluşumunu gerçekleştirebiliriz. Prova Manken'i oluşumunu Yotube'daçektiğimizi videoda gözlemleye bilirsiniz.Fiberglass malzemesini kulandıktan sonra dış yüzeyine elyaf kaplanır , üzerine jarse kumaş kaplanır , jarse kumaş üzerine dokuma kumaş giydirilerek ayak ve başlık takılarak Prova Manken oluşumu sağlanır.
Moda ve Modacılar.
İnsanların güzel görünme ve dikkatleri üzerine çekme arzu ve istekleri , daha iyi ve daha güzeli arama çabaları ile iyi giyim deyimi ortaya çıkmıştır. Daha iyi ve güzeli arama duygusu , yıpranan , eskiyen giysinin yerine aynısını değil de farklısını edinme isteği ile moda olayı başlamıştır.Moda'nın tarihi ve tarihçesi.
İnsanoğlu , örtünmek değil de giyinmek istediği anda belki de bilinçsizce de olsa Moda kavramını yaratmış oluyordu aslında Moda da amaç giysinin ille de yararlı ve gerekli olması değil farklı olmasıdır. Yani temel de ısınmak veya korunmak için Moda'ya ihtiyacımız yoktur. Ama insanoğlunun güzel ve çekici olmaya , kişiliğini ve stilini giydiği şeylerle belirtmeye olan ihtiyacını moda ile karşılar.
Moda , genelde sanayi sonrası çağa özgü bir olgu olarak düşünülse de gerçekte çok eskilere dayanır. İnsanların yaşama tanıklık eden belgeler ve kalıntılarıyaşamın bir moda sergisine benzetildiğini göstermektedir. Modayı konu alan eserlerin büyük bir bölümü giyimi , her şeyden önce de kadının giyimini işlerler. Karikatüristlerin ele aldıkları bir konudur; yeni bir modanın çıktığını gören kadın, kocasına giyecek hiçbir şeyi olmadığını söyler. İktisatçıların olduğu gibi kamuoyunun gözünde de moda büyük ölçüde kadınca bir garipliktir. Aralıksız biçimde yenilendikleri için hep canlı kalan bütün bir mesleki etkinlik insan ilişkileri, efsane ve kuşkusuz büyük mali çıkarlar dünyası yaratan da Moda olmuştur. Ne var ki Moda, kadının örtünmesi yada soyunması ile sınırlanmaz. Doğrusu , Moda toplumsal yaşamın her alanına karışır. Günümüzdem , beslenmeden konuta , otomobillerde ilaçlara , şarkılardan tatil tasarılarına varıncaya kadar, bütün tüketim davranışları Moda'nın damgasını taşır. Geleneksel toplumlarda Moda yoktur. Giysiler belirli rolleri belirtir , herkes kendi yaşına, cinsiyetine, toplum içindeki durumuna, işine uygun olanı giyer. Olabilecek değişiklikler son derece önemsizdir.


Moda , gerçek anlamda , ancak değişmeye inanan, değişme yoluna girmiş toplumlarda ortaya çıkar. Bu nedenle de bir yandan ekonomiye bir yandan da toplumsal yapıya sıkı sıkıya , hareketli ve değişken biçimde bağlıdır. 
www.modablackk.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder