17 Eylül 2012 Pazartesi

Modacı Dolce & Gabbana


MODA

Domenico dolce 1958 Sicilya doğumlu Stefano Gabbana 1962 Milan İtalya dogumlu olan tasarımcılar.Milano'da bir atölyede asistan olarak çalışırken hayatta ve işlerinde Ortak olan bu çift bir araya geldi. 


                                                                            modablackk.com
Domenico dolce ve Stefano Gabbana'nın müşterek tasarımları yıldızları yıldızlara benzetmesiyle tanınmaktadır. Seksi stilleri, çoğu zaman kendileri için yarattığı, şimdi Kylie Minogue takdiriyle meşhur, T-shirtleriyle, Isabella Rossellini, Demi Moore, Nicole Kidman ve Madonna ve benzerlerinin üzerinde görülmektedir. Aynı zamanda Madonna'nın 1993'teki Girlie Şovu için kostümlerini ve 1999'da Whitney Houstın turnesinin kostümlerini de hazırlamışlardır.

                                                                             dolce gabbana 
Hem hayat hem iş ortağı olan ikili Milan'da bir atölyede asistan olarak çalışırken karşılaşmışlardı. Barok sevgisini paylaşan ikili, 1985'de Milano Collezioni'nin organizatörleri Yeni Kabiliyetleri sunmak için düzenledikleri bir moda şovuna davet edildiklerinde isimlerini birlikte yaptılar. Ertesi yıl, ilk bağımsız kadın hazır giyim şovlarını sundular. O zamandan beri, erkek giyimi ve imzalarını taşıyan bir parfüm serisi çıkarmış, İtalya, Japonya, Hong Kong ve 1999'da Londra'da mağazalar açmışlardır.


Orjinal olarak derlenmiş, ekonomik mağaza Bohemia'dan esinlenen dolce gabbana 'nın çok renkli, hayvan desenleri haute hipilik olarak tanımlanmış, özellikle İtalya'nın prestijli film tarihçesinden ilham almıştır. Tasarım yaptığımızda bir film gibi oluyor, demekte Domenico dolce. Bir hikaye düşünüyoruz ve ona uygun kıyafetler tasarlıyoruz.Gösterişli kıyafetler ve en iyiyi yaratmayı kıvılcımlı trendlere tercih ettiklerini iddia ederken,bir kez            moda tarihine tek katkıları siyah bir sütyen olsa da aldırmıyacaklarını itiraf etmişlerdir.


                              Daha detaylı moda haberlerine modablackk.com'dan takip edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder